ÖN BİLGİLENDİRME FORMU 

Bu belge ile bralet.com.tr’nin kullanımına ve bralet.com.tr aracılığıyla ürün satın alınmasına ilişkin tüm koşulları dikkatinize sunuyoruz. İnternet sitemizi kullanmadan önce koşullarımızı, çerez ve gizlilik politikamızı okumalı, bralet.com.tr’yi kullandığınızda ve alışveriş yaptıklarında tüm politikalarımıza açık rıza verdiğinizi hatırlatmak isteriz. Bahsi geçen politikalarımızı her zaman değiştirebileceğimiz, düzenli olarak bunları kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. 

İşbu Ön Bilgilendirme Formu aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen Ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince alıcının bilgilendirilmesi hakkındadır ve Tüketici ile akdedilecek mesafeli satış sözleşmesinin ayrılmaz parçasıdır.

1. FİRMA BİLGİLERİ

Bralet.com.tr üzerinden yapılan tüm satışlar  Mevlana Mah. Issıkgöl Cad. No:99/3 Gökdemir Plaza Adresinde kurulu  20229 Ticaret sicil numarasıyla 0187158799000001 mersis numaralı, İlyasbey vergi dairesi 1871587990 Vergi numaralı BRALET TEKSTİL SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından yapılmaktadır. (“BRALET” olarak anılacaktır.)

Bralet’e destek@bralet.com.tr üzerinden her zaman ulaşabilirsiniz.

 

2. ÜRÜNÜN TEMEL NİTELİKLERİ VE SATIŞ FİYATI

 

SÖZLEŞME KONUSU MAL VEYA HİZMET

 

Ürünün adı ve temel nitelikleri

Adet

Satış fiyatı (KDV dahil toplam Türk Lirası)

Vadeli Satış Fiyatı (KDV dahil toplam)

Kargo ücreti

 

 

 

 

 

 

3-ÖDEME, TESLİM/İFA İLE İLGİLİ BİLGİLER

 

Teslim masrafları ve kimin tarafından ödeneceği:

Vergiler dahil toplam ödenecek tutar:

Ödeme şekli:

Teslim edilecek kişi/kuruluş:

Teslimat adresi:

Fatura adresi:

Teslim şartları:

 

 • Sipariş özeti sayfasında bankanıza iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır. 
 • Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir. 
 • Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir. 
 • Sözleşme konusu ürün mal ve hizmetin sipariş edilmesini takiben her halükârda yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yeri uzaklığına bağlı olarak alıcı veya gösterdiği kişi/kuruluşa teslim edilir. 
 • Teslimatın BRALET’ den kaynaklı bir durum olmaksızın yapılamaması durumunda, ürünün kargo firması tarafından BRALET’e geri teslim edilmesi akabinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. 
 • Kargo masrafı ALICI tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti 69,90 TL olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir. 
 • Kargo ücretinin BRALET tarafından karşılanacağı durumlarda, buna ilişkin bilgilendirme sipariş özetinin ALICI tarafından görüntülenmesi sırasında yapılacaktır. 
 • ALICI sözleşme konusu ile ilgili tüm talep ve şikayetlerini aşağıda belirtilen telefon numarası veya e-posta adresine bildirebilecektir. :
  0262 6444467 - destek@bralet.com.tr

 

4-CAYMA HAKKI 

 • Kural olarak; mesafeli sözleşmelerde ALICI, on dört gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermek ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 
 • Cayma hakkı süresi, malın teslimine ilişkin sözleşmelerde, ALICI’nın malı teslim aldığı günden itibaren, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işlemeye başlar. 
 • Cayma hakkının kullanılması halinde, teslim edilen ürünün ve fatura aslının iadesi zorunludur. Fatura aslı iade edilmez ise; BRALET, KDV ve varsa sair yasal yükümlülükleri, ALICI’ya iade edilecek bedelden tahsil edecektir. 
 • Cayma hakkı kapsamında öngörülen, taşıyıcı; sipariş edilen ürünü ALICI’ya teslim eden kargo firması olup, iade için taşıyıcı firma aracılığı ile malın geri gönderilmesi halinde kargo bedeli BRALET tarafından karşılanır. Aksi halde kargo ücretinden ALICI sorumludur. 
 • Vergi Usul Kanununun 385. Sıra nolu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için, ALICIYA gönderilen ürünlerin içerisinde, iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra BRALET’e ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. 
 • Cayma bildiriminin yapılacağı açık adres ve elektronik posta bilgileri aşağıdaki şekildedir. 

Adres           : Mevlana Mah. Issıkgöl Cad. No:99/3 Gökdemir Plaza Gebze/Kocaeli

e-mail           : destek@bralet.com.tr 

 • ALICI’nın cayma hakkını kullanması halinde BRALET, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren EN GEÇ ON DÖRT (14) GÜN İÇERİSİNDE varsa malın ALICI’ya teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri ve ALICI’yı borca sokan her türlü belgeyi ALICI’ya hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmekle yükümlüdür. Cayma bildirimini takip eden on (10) gün içinde ALICI, malı BRALET’e iade etmek zorundadır. 

5-CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER 

ALICI aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz : 

 • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 • Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 • Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler. ( alt iç çamaşırlar, tüm çoraplar, bodysuitler, takım halinde satılan ürünler, mayo vb.)
 • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 • Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 • Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 • Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler. 

6-GENEL HÜKÜMLER 

 • ALICI, işbu Formda satışa konu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve yazılı olarak gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
 • Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, BRALET ürünün teslimi yükümlülüğünden kurutulmuş kabul edilir. 
 • ALICI, siparişi tamamlamak için gerekli olan tüm bilgileri BRALET’e iletmez ise BRALET siparişi tamamlamayabilir. 
 • Satış sözleşmesi kapsamında ALICI’nın kişisel bilgileri veri gizlilik politikamız uyarınca işlenir. ALICI’nın açık rızası ile birlikte BRALET, özel teklifleri ve/veya kampanyaları e-posta, ve/veya SMS yoluyla ALICI’ya iletebilir. 
 • ALICI’nın işlem rehberinde açıklanan aşamalar sonucunda satın alma sürecini tamamlayarak “ÖDEMEYİ ONAYLA” seçeneğini tıklaması akabinde gönderilen “ONAY BİLDİRİMİ” ile sözleşme kurulmuş sayılır. 
 • Sipariş edilen ürünlerin stokta olmaması durumunda, ALICI’ya stoku tükenen ürün için ödenen tutar derhal iade edilir. 
 • BRALET, satışa sunduğu herhangi bir ürünü satıştan kaldırma hakkına sahiptir. Bu durumun siparişin reddine sebep olması durumunda BRALET herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz. 
 • BRALET dilediği zaman ürün fiyatlarını yenileyebilir. Ancak bu durumdan onaylanmış siparişler etkilenmeyecektir. 
 • Bralet.com.tr’de üye olmadan da sipariş verilebilir. Bu tür satın almalarda siparişin gerçekleştirilmesi için gerekli olan bilgiler işlenir.

 ALICI bralet.com.tr’de yer alan tüm ürün ve içeriğin telif hakkının, marka hakkının ve diğer bütün fikri mülkiyet haklarının BRALET’e ait olduğunu kabul eder. 

 • BRALET’in kontrolü dışında meydana gelen olaylar (sayılanlarla sınırlı olmamak kaydıyla : grev, lokavt, sel, savaş, isyan, terör saldırısı, yangın, patlama, deprem gibi doğa olayları, salgın, ulaşım araçlarının kullanımının imkansızlaşması vs.  ) mücbir sebep olarak adlandırılır ve bu nedenle BRALET’in yükümlülüklerini yerine getirememesi durumunda BRALET sorumlu tutulamaz. 
 • ALICI (müşteri, son kullanıcı), ödeme yöntemine, üyeliğine ve siparişine ilişkin bilgilerin, ödemenin gerçekleştirilebilmesi ve ödeme usulsüzlüklerinin önlenmesi, araştırılması ve tespit edilmesini temin amacıyla iyzico Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ye aktarılmasına ve iyzico tarafından https://www.iyzico.com/gizlilik-politikasi adresindeki Gizlilik Politikası’nın en güncel halinde açıklandığı şekilde işlenmesine ve saklanmasına rıza göstermektedir. 

7-ŞİKAYET VE İTİRAZLARA İLİŞKİN YASAL BİLGİLENDİRME 

İşbu Ön Bilgilendirmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar alıcının mal veya hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68’nci. Maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.

 

8-DİĞER HÜKÜMLER 

İşbu Ön Bilgilendirme Formu elektronik ortamda ALICI tarafından okunarak kabul edildikten sonra Mesafeli Satış Sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir. 

İşbu Ön Bilgilendirme Formunda belirtilen ön bilgileri edindiğimi teyit ederim. Aşağıda paylaşacağım kişisel verilerimin BRALET Aydınlatma Metni kapsamında işleneceği hususunda bilgilendirildiğimi beyan ederim.

 

Bilgilendirilen ALICI/TÜKETİCİ

Adı Soyadı               :

Adresi                       :

E-Posta                    :

Telefon                     :

Tarih                         :

 

 


mobil alt menu