İşlem Rehberi

 

Ürün Arama


Sipariş etmek istediğiniz ürünleri, ana sayfa üstündeki “Arama” alanı yardımıyla ürünün ismini ya da markasını yazarak kolayca arayabilirsiniz. Arama sonucunda çıkacak ürünlerden sipariş etmek istediklerinizi adet/renk vb. girdikten sonra sepete ekle butonuyla sepetinize ekleyebilirsiniz.


Sipariş Oluşturma


bralet.com.tr’de siparişinizi oluşturmaya başlamadan önce üye olarak üye girişi yapmanız gerekmektedir. Ana sayfada yer alan bölümler arasında gezinerek ya da sayfanın üstündeki arama alanına ürün isim ya da markasını yazarak sipariş etmek istediğiniz ürünleri belirleyebilirsiniz.
 

Sipariş Tamamlama


Ana sayfada yer alan bölümler arasında gezinerek ya da sayfanın üstündeki arama alanına ürün isim ya da markasını yazarak sipariş etmek istediğiniz ürünleri belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilir, siparişinizi tamamlamaya geçmeden önce “Sepeti Görüntüle” butonuyla sepetinizi görüntüleyebilirsiniz. Sepet sayfasında, sepetinizi silebilir, sepetinizdeki ürünleri silebilir, adet/renk vb. güncellemesi yapabilir ya da “Alışverişe Devam” butonuyla yeni ürün ekleyebilirsiniz. “Siparişi Bitir” butonuyla siparişinizi tamamlama işlemine başlayabilirsiniz. Teslimat adresi ve fatura bilgilerinizi girdikten sonra, Ödeme ekranında ödeme seçenekleri arasından ödeme şeklinizi belirleyebilir, toplam sipariş tutarınızı, var ise indirimlerinizi ve ödeyeceğiniz tutarı görebilirsiniz. Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve koşulları kabul ettiğinizi işaretleyerek siparişinizi sonlandırabilirsiniz. Sonrasında açılacak ekranda sipariş ettiğiniz ürünlerin listesini, ödeyeceğiniz tutarı, teslimat ve fatura bilgilerinizi görebilirsiniz. Bu ekran aynı zamanda bralet.com.tr üyelik bilgilerinizde kayıtlı e-mail adresinize de mail olarak ulaştırılacaktır.


Siparişin Onaylanması

Sipariş sonlandırma işleminizden sonra, Bralet.com.tr ekibimiz tarafından ürünleriniz hazırlanarak, siparişiniz onaylanmaktadır. 
Eft veya havale ile gerçekleştirdiğiniz siparişlerde, ödemenin bir sonraki iş günü saat 14:00'a kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi durumda sipariş sistemden silinmektedir.

 

Kargo

Hafta içi gün içerisinde verilen siparişler en geç 2 iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilir. Hafta sonu ve resmi tatiller bu sürenin dışındadır.  
 

Alışverişlerim


Ana sayfada yer alan Benim Sayfam menüsü altından ulaşabileceğiniz “Siparişlerim“ menüsünde, daha önce verdiğiniz siparişlerinizi görüntüleyebilirsiniz. 


Sözleşmeler


6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerine istinaden, siparişinizi sonlandırmadan önce bralet.com.tr Sipariş Ödeme Sayfası’nda çıkan Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ ni okuyarak onaylamanız gerekmektedir. Onayladığınız Mesafeli Satış Sözleşmesi, siparişinizi sonlandırdığınızda kayıtlı e-posta adresiniz aracılığıyla tarafınıza ulaşan Sipariş Onay mailinde yer almaktadır. Bu Sipariş Onay maili üzerinden daha sonra da ilgili siparişe ait Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne ulaşabilirsiniz. Sözleşmeler bralet.com.tr tarafından 6 ay süre ile saklanmaktadır.


mobil alt menu